Відбулося засідання круглого столу з питання викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах освіти району

Сьогодні, 7 листопада, у малій залі районної ради, відбулося засідання круглого столу на тему «Перспективи впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах освіти району (Християнська етика)», ініційоване головою районної ради Андрієм Ющенком.

Учасниками зібрання були голова Хорошівської райдержадміністрації Галина Ширченко, проректор Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Сюравчик, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Баранівський, заступник  голови районної ради Лілія Ковальчук, голови сільських рад, керівники відділів освіти ОТГ, директори шкіл району, настоятелі церков різних конфесій району.

Звертаючись до присутніх, Андрій Ющенко зазначив, що засідання круглого столу проводиться з метою проаналізувати необхідність впровадження предмету «Християнська етика» в загальноосвітніх навчальних закладах району.  На сьогодні даний предмет вивчають лише у двох школах – це Хорошівська гімназія та Іршанський НВК.

Микола Сюравчик у своєму виступі акцентував увагу на необхідності системного підходу до процесу викладання даного предмету: «Обов’язково довести до кінця процес навчання, щоб коли предмет не буде читатися з якихось причин,  дитина не шукала заміну у вигляді  “білого братства”. Також важливо визначитися для чого вивчати цей предмет.».

Промова кожного з виступаючих зводилася до того, що в наш час високорозвинених інформаційних технологій суспільство стає все більш закритим до «живого» спілкування, змінюються цінності, зростає агресія та насилля, зокрема дитяче, саме тому необхідно культивувати духовність, доброту та виховувати з дитинства загальнолюдські християнські цінності.

«На жаль, сучасне суспільство акцентоване більш на освіті, чи освіченості. Навіщо це коли дитина не має того морального, духовного, яке дозволить їй реалізувати ці знання.  Питання дійсно важливе, і ми маємо виробити такий алгоритм, щоб поєднати морально-духовне з виховним освітнім процесом.», – зазначив, з проміж іншого, настоятель церкви Святого Апостола Андрія Первозванного УПЦ Київського патріархату, протоієрей Петро.

Намісник чоловічого монастиря Святого Паїсія Величковського ієромонах Трофим говорив про необхідність закладати в дитині, з самих ранніх літ, любов до ближнього, що намагаються робити в недільній школі при монастирі, яку відвідують 38 дітей.

«Коли духовність у дітей буде зростати то і зміниться моральний облік суспільства.» – зазначив  благочинний Хорошівського району УПЦ, митрофорний протоієрей Віктор.

Настоятель парафії Преображення Господнього Римсько-Католицької Церкви отець Валерій зазначив, що поділяє та підтримує необхідність  виховання духовно-моральних цінностей з раннього дитинства та пояснив, що коли ставиться питання чому «Християнська етика», а не «Православна етика» то саме тому, що Україна є християнською країною, яка сповідує християнські цінності.

Пресвітер релігійної громади євангельських християн-баптистів Анатолій Данюк говорив, що він щиро радий такій одностайності думок присутніх на засіданні круглого столу та зауважив, що  саме завдячуючи неймовірним зусиллям Президента України Петра Порошенка в країні відбуваються реформаторські процеси і приділяється така увага релігії і духовності.

Резюмуючи засідання, голова райдержадміністрації Галина Ширченко дякувала всім присутнім за доброзичливе ставлення і приязну атмосферу в якій відбувся «круглий стіл» та звернулася з проханням провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед батьків, і в церквах, і в загальноосвітніх навчальних закладах, з метою вивчення їх думки, щодо впровадження викладання «Християнської етики» в школах району.