Управління праці та соціального захисту населення РДА вчергове закликає роботодавців до легалізації трудових відносин

Управління праці та соціального захисту населення Хорошівської райдержадміністрації в  черговий раз хоче привернути увагу роботодавців та найманих працівників нашого району до питання легалізації виплати заробітної плати та належного оформлення трудових відносин.

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя.

Працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій, а саме:

• оплачуваних щорічних та додаткових відпусток;
  • оплати лікарняних;
  • допомоги у разі отримання травми на виробництві;
  • допомоги по безробіттю;
  • страхового стажу  для призначення пенсії;
  • своєчасного отримання  заробітної плати;
  • на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці  права пільгового виходу на пенсію, охорону праці  та ін..

Шановні роботодавці! Якщо ви використовуєте працю громадян без належного оформлення трудових відносин, то в найкоротший термін укладіть трудові договори з найманими працівниками.  Адже, для  вас – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу і примноження прибутків.

Також, слід звернути увагу на необхідність укладання колективних угод та договорів у тих трудових колективах де їх немає та поновлення, в разі закінчення строку дії таких угод. Відповідно до законодавства колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Колективний договір, угода укладаються з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

З переліком колективних договорів, угод зареєстрованих в управлінні праці та соціального захисту населення Хорошівської райдержадміністрації у 2018 році можна ознайомитися тут

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо  укладання колективних договорів на підприємствах, організаціях і установах усіх форм власності.

Головний спеціаліст з питань праці УПСЗН РДА Любов Гарматюк