Відбулося засідання координаційної ради з питань профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Під головуванням керівника апарату Хорошівської РДА, голови координаційної ради Ігоря Ткача відбулося засідання координаційної ради з питань профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, за участі членів ради.

На порядок денний виносилося два питання: про виконання, у 2018 році, завдань і заходів «Районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки»; про стан захворюваності на туберкульоз у районі протягом 2018 року та заходи щодо профілактики захворюваності.

Головна лікарка Хорошівської центральної районної лікарні Неля Багінська доповідаючи про виконання, у 2018 році, завдань і заходів «Районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу  на 2015-2018 роки»  говорила про те, що впродовж 2018 року проведено обстеження на ВІЛ-інфекцію 633 осіб, а це надто низький показник.

«Станом на 01.01.2019 року, в районі перебувають на обліку 52 ВІЛ-інфікованих, з них 15 хворі на СНІД. У 2019 році від СНІДу померла одна людина. Серед основних шляхів розповсюдження інфекції визначається статевий.», – зазначила Неля Багінська.

Заслухавши доповідача, члени комісії – лікарі нарікали на байдужість і безпечне ставлення населення до свого здоров’я та небажання проходити обстеження, яке варто зазначити, є безкоштовним і при вчасному виявленні та лікуванні не призводить до летальних наслідків і дозволяє інфікованому  жити звичайним життям.

Головний лікар Іршанського ЦМСД  Олександр Набока наголосив на необхідності «шукати шляхи, як обстежувати населення групи ризику», адже це питання соціальне бо стосується не лише інфікованого, а  й осіб, які з ним контактують, тим самим створюючи загрозу власному здоров’ю.

Про стан захворюваності на туберкульоз у районі протягом 2018 року та заходи щодо профілактики захворюваності доповідала лікар-фтизіатр Хорошівської ЦРЛ Стефанія Левицька: «В 2018 році в районі має місце зниження захворюваності на туберкульоз з 56,7% до 45,5% і не перевищує середньообласний показник у 2017 році – 60,7%. Зменшилась питома вага  деструктивного туберкульозу серед вперше виявлених з 43,7 до 31,2% та не перевищила середньообласний показник – 37,1. Збільшилась кількість рецидивів 17,0 проти 11,1 та смертність від туберкульозу 22,6 проти 16,7. Значно покращились виконання профілактичних заходів, так вакцинації БЦЖ проведено на 97,5%, ревакцинація БЦЖ дітям 7-го віку – 100%. Туберкулін діагностика дітям від 0 до 17 років по району план 4400 дітей, проведено – 3579 тобто 81,3%. Флюорообстеження проведено 10229 особам, а це 59,4% від запланованих.»

Вході обговорення отриманої інформації члени координаційної ради вносили свої пропозиції та вирішили продовжувати профілактичну і роз’яснювальну роботу серед населення.