Стоп булінг!

У результаті ускладнення ситуації в соціально-політичній, економічній, освітній та інших сферах суспільного життя, рівень насильства в суспільстві на сьогоднішній день збільшився в декілька разів. Підлітки є найбільш вразливою категорією суспільства. Оскільки саме в так званому перехідному віці активно формуються власна система сприйняття світу, система цінностей та пріоритетів, діти переймають різні моделі поведінки дорослих, і, на жаль, насильство стає однією з таких моделей. Однією з найпоширеніших проблем у дитячому середовищі сьогодні є булінг, який прийнято розглядати як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, що призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

Термін «булінг» походить від англійського дієслова to bully – задиратися, знущатися, змушувати погрозами, а також англійського іменника a bully – хуліган, забіяка. Осередком, у якому найбільш яскраво представлений булінг, є школа – місце, де більшість часу проводить середньостатистичний підліток.

Саме з метою протидії булінгу, та з метою  виховання в підлітків почуття власної гідності, розвитку навичок протидії соціальному тискові,   15 лютого 2019 року спеціалістами служби у справах дітей Сіваченко Оксаною, Роговою Оксаною спільно з інспектором ювенальної превенції Хорошівського відділення поліції Коростишівського відділу поліції    головного управління Національної   поліції у Житомирській області Кривцем Василем, спеціалістом бюро нададання безоплатної правової допомоги Мудрою Ларисою та спеціалістом Хорошівського районного відділу Державної реєстрації актів цивільного стану громадян Молодиченко Світланою було проведено тренінгове заняття для учнівської аудиторії (учні 5-7 класів) Хорошівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ступенів» № 1 «Стоп, булінг!».

Заняття було розпочато з перегляду соціального відеоролика, де діти побачили на власні очі, що таке булінг, та дізналися про страшні наслідки, що призвели в результаті постійних знущань та цькувань підлітка – спроба суїциду…  Після перегляду відео спеціаліст відділу Державної реєстрації актів цивільного стану громадян ознайомила дітей з формами та видами булінгу, та наголосила хто частіше за все  є жертвою  та ініціаторами булінгу.

Спеціалісти служби у справах дітей обговорили з учнями, як реагувати на цькування, куди можна звернутися за допомогою, що можуть зробити батьки та вчителі в даній ситуації, щоб допомогти дитині.

Інспектор поліції ознайомив присутніх з тим, яке покарання чекає на кривдників.

Наприкінці заняття учні наводили приклади позитивного і негативного впливу однолітків, розповіли як можна відстояти власну думку, назвали способи протистояння насиллю у своєму середовищі, демонстрували уміння казати «Ні» на пропозиції однолітків.

Провідний спеціаліст ССД РДА  Оксана Сіваченко