У Хорошеві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні вшановується подвиг учасників Революції гідності та увічнюється пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2014 року під час подій на вулиці Інститутській у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. «Небесна Сотня» – збірна назва загиблих учасників протестів, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 – лютому 2014 року.

З самого початку подій на Майдані був і наш земляк Віктор Прохорчук. Перебуваючи, майже місяць на передовій Віктор загинув 18 лютого 2014 року.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року № 890/2014 Прохорчуку Віктору Олександровичу (посмертно) присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Сьогодні, 20 лютого, до пам’ятника Героям України у Хорошеві прийшли  голова Хорошівської РДА Галина Ширченко, заступник голови районної ради Лілія Ковальчук, представники органів влади, місцевого самоврядування та громадськість аби вшанувати світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Присутні поклали квіти до пам’ятника та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих за гідність і свободу людини, перемогу демократії і верховенства права в Україні.

«Українці заплатили тисячами людських життів за свою незалежність і війна триває досі. Ми маємо докласти максимум аби не зрадити пам’ять всіх загиблих і побудувати правову, демократичну, європейську державу.», – сказала голова РДА Галина Ширченко.

По завершенню заходу, Галина Ширченко та Лілія Ковальчук поїхали на кладовище та поклали квіти на могилу Героя України Віктора Прохорчука і бійців АТО, які загинули на сході України під час воєнних дій – Пилипа Слободенюка та Сергія Порозінського.

« (Попередня новина)