Про підготовку аграгіїв району до проведення комплексу весняно-польових робіт

Про підготовку агроформувань району до проведення комплексу весняно-польових робіт звітувала завідувачка сектору агропромислового розвитку управління соціально-економічного розвитку райдержадміністрації Лариса Козакевич, під час засідання колегії райдержадміністрації.

«Під урожай 2019 року посіяно,  по всіх категоріях господарств району, озимі культури на площі 5100 га., в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 2403 га., з них 2318 га. озимої пшениці, 85 га – озимого жита. Крім того посіяно озимий ріпак на площі 1600 га., це вдвічі більше від завдання та на 1,3 тис. га. більше в порівнянні з 2018 роком.

У структурі посівних площ технічні культури займають 59%, при допустимих для зони Полісся 5-25%, зокрема соняшник займатиме 28% при нормах 0,50 – 04%.

Загалом вся посівна площа в сільськогосподарських підприємствах під урожай 2019 року становитиме 16,8 тис. га., що на 500 га. більше в порівнянні з минулим роком.

Сільськогосподарськими підприємствами району станом на 01.03.2019 року засипано 205 тон насіння ярих зернових або 70% від потреби, насіння соняшника і кукурудзи буде закуплено у насіннєвих господарств. Придбано 1350 тон (96%) мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільгосппідприємствам необхідно мати 220 тон дизельного палива та 18,5 тон бензину. На сьогодні господарства мають у запасі 125 тон дизельного палива (57% від потреби) та 4 тони бензину (22%  від потреби).», – зазначила доповідачка.

Голова районної ради Андрій Ющенко акцентував увагу на тому, що необхідно проводити заходи захисту земель, зокрема агропідприємства мають розробити проекти сівозмін, а голови сільських і селищних рад контролювати використання земель.