Головне меню

Верховна Рада прийняла Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Засідання Верховної Ради відбулося сьогодні, 25 квітня.

“Ухвалення Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» – це справді історичне рішення, яке стоїть поряд з відновленням нашої армії та отриманням автокефалії Православною Церквою України.  Українська мова – це символ нашого народу, нашої держави та нашої нації. І я вдячний усім хто брав участь у розробці, підготовці та реалізації мовного закону, народним депутатам – за голоси «за», та всім українцям за підтримку. Це – ще один надважливий крок на шляху нашої ментальної незалежності”, – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Законом визначено статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Згідно із Законом, «Українська мова як єдина державна мова виконує функції мови міжетнічного спілкування, є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина незалежно від його етнічного походження, а також є фактором єдності і національної безпеки України».

Цей Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.


Схожі новини

Залишити відповідь