33 річниця аварії на Чорнобильській АЕС – трагедія, подвиг, застереження

26 квітня, весь світ згадує страшну трагедію, яка сталася в 1986 році – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Основною причиною аварії вважається грубе порушення правил експлуатації АЕС, скоєне персоналом ЧАЕС.

Вибухом було зруйновано реактор на електростанції і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин, рівнозначних наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкали понад 2,6 млн осіб. У результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель. Задля запобігання розповсюдженню радіації, наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним “саркофагом”.

Сьогодні, у Хорошеві, біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, відбувся мітинг-реквієм по вшануванню пам’яті загиблих і померлих від опромінення. У заході взяли участь голова Хорошівської РДА Галина Ширченко, голова  Хорошівської районної ради Андрій Ющенко, селищний голова Хорошева  Володимир Столярчук, представники трудових колективів, громадськість.

У своїй промові Галина Ширченко згадала сонячний квітневий день 1986 року, побажала, щоб  подібні трагедії не повторювалися, а ті хто ризикував своїм життям і здоров’ям відчували підтримку і вдячність від держави і від людей.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих хто пішов у вічність захищаючи людство від екологічної катастрофи, поклали квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а всім хто вистояв у нерівній боротьбі з атомом бажали довгих років при доброму здоров’ї під мирним небом.