Головне меню

Під час відпочинку на природі стережіться укусів комах та змій

З пробудженням природи починає прокидатися і тваринний світ. А з настанням теплої весняної погоди на любителів відпочинку за містом може чекати різного роду небезпека, в тому числі й укуси змій та комах.

Бережіться змій!

Зазвичай змії тікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на достатньо великій відстані (до 10-15 метрів). Почувши кроки, стукіт, голоси, змії одразу ховаються в нори або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають ледачими, малорухливими. Змії гріються на сонці, тому люди можуть легко наступити на них. А кусають вони, як правило тільки тоді, коли на них наступили чи намагалися впіймати. Побачивши змію, в жодному разі не намагайтеся її вбити. Не панікуйте! Не робіть різких рухів. Потихеньку обійдіть змію: так краще і для вас і для неї.

Захворювання від укусів комах і тварин.

Небезпечними комахами для людини є скорпіон, каракурт і кліщі. Укуси оси, бджоли є менш небезпечними. Розрізняють токсичну дію отрути і алергічні реакції на них, що можуть протікати вкрай важко.

Джерелом сказу для людини є хворі на це особливо небезпечне інфекційне захворювання теплокровні тварини та гризуни.

Перша медична допомога при укусах ос і бджіл.

При укусах ос і бджіл необхідно видалити жало з ранки, накласти холодну примочку на уражене місце. При гіперреактивних проявах необхідно відправити постраждалого до медичної установи для проведення інтенсивної антиалергічної терапії.

Перша медична допомога при укусі кліщів.

Кліщі – кусючі вампіри, небезпечні тим, що здатні передавати різні інфекційні захворювання, в тому числі й кліщовий енцефаліт-запалення головного мозку, що може призвести до смерті.

Звичайно не всі кліщі є носіями інфекційних хвороб, але відрізнити носія від здорового неможливо. Такі дослідження в країні проводяться тільки у Львівському науково-дослідному інституті епідеміології й гігієни, куди повинні відправити комаху для такого визначення.

Слід пам’ятати, що кліщі активні із середини травня до кінця вересня. Піки активності  їх у травні й у серпні. Улюблене місце їхнього перебування – звернені до півдня сонячні схили, покриті кущами висотою від 5 см до 1 метра. Як правило, людину, що йде по лісі, кліщі атакують на рівні його гомілок, колін і стегон. Улюблені місця прикріплення кліщів – вуха, шия, пахва, живіт, пах, внутрішня сторона кистей і стегон.

Як запобігти укусам кліщів.

При лісових прогулянках, зборі ягід, грибів слід дотримуватися найпростіших запобіжних правил. Одягайте світлий одяг. На ньому кліща помітити легше, ніж на темному. Одяг повинен надійно закривати тіло. Штани повинні бути заправлені у шкарпетки, на ногах повинні бути чоботи або щільно зав’язані черевики. Куртку наглухо закривають і заправляють у штани. Обшлаги повинні щільно облягати кисті рук. Комір і манжети можна змастити камфорною олією. Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом.

Під час прогулянки якнайчастіше оглядайте себе, а також слід дивитися на гілки кущів, біля яких улаштовуєтеся на пікнік. Розпізнати кліща просто: він схожий на коричнево-червоного клопа. По приходу додому також обов’язково огляньте своє тіло або попросіть це зробити кого-небудь із близьких. Кліщі, які присмокталися, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.

 Що робити, якщо виявили паразита?

Якщо кліщ виявлений, бажано скоріше витягти його – чим довше паразит буде смоктати кров, тим більше ймовірність зараження.

Витягати його треба лише в тому випадку, якщо ви зможете обробити місце укусу йодом або іншим антисептиком – так ви убезпечите себе від зараження рани. У жодному разі не можна роздавлювати «вампіра», в тому що тоді віруси потраплять у ранку й відбудеться зараження. Якщо у вас під рукою немає цих препаратів, то не варто приступати до самостійного видалення кліща – якомога швидше доберіться до травмопункту.


Схожі новини

Залишити відповідь