Головне меню

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні стартує з 1 жовтня 2019 року.

Важливо, що паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Зокрема, пільги в безготівковій формі надаватимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”.

Для цього “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг – для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та “Ощадбанком”.

За інформацією Міністерства соціальної політи України, пільги в готівковій формі призначать усім охочим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення. Ті, в свою чергу, формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передаватимуть їх Мінсоцполітики.

Після чого міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до “Ощадбанку” та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, їх можна буде зняти з власного рахунку в будь-який час.


Схожі новини

Залишити відповідь