Головне меню

Побачив сонячну станцію у сусіда і вирішив поставити собі – житель Житомира вже 8 місяців користується сонячною енергією

Хороший приклад дає можливість приймати правильні рішення: житель міста Житомир побачив, як сусід поставив сонячну електростанцію, і вирішив спробувати і собі.

Ігор Костевський восени минулого року встановив власну сонячну електростанцію і скористався програмою підтримки.

«Ідея встановити сонячні панелі з’явилася тоді, коли побачив таке обладнання у сусіда. Вирішив і собі спробувати. Панелі розмістив на даху будинку та гаража. Наприкінці вересня минулого року ввів в експлуатацію станцію на 20 кВт, у квітні отримав з обласного бюджету відшкодування у розмірі 50 тис. грн», – розповідає пан Ігор.

За його словами, електроенергією, яку виробляє електростанція, користуються для потреб будинку, а вже залишки продають за «зеленим тарифом». Тому обладнання окупиться приблизно за 7 років.

Наразі в області вже працює 285 приватних сонячних станцій, які були побудовані за останні кілька років.

Завдяки ініціативі голови ОДА Ігоря Гундича власники такого обладнання мають можливість отримати компенсацію за встановлене обладнання з обласного бюджету. Таких жителів області на сьогодні вже 100.

За умовами програми підтримки, кожен, хто встановлює сонячну електростанцію відповідно до встановленого порядку, може отримати компенсацію із обласного бюджету – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис. грн.

Як та на що отримати кошти на встановлення сонячних батарей та електростанцій – дивіться ТУТ.


Схожі новини

Залишити відповідь