Головне меню

Кооперативи Житомирщини можуть отримати до 3 млн грн з держбюджету на обладнання та техніку

Цьогоріч сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК) можуть отримати до 3 млн грн підтримки із державного бюджету у вигляді компенсації за придбані обладнання та техніку.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

Фінансову підтримку можуть отримати СОК:

  • молочарського, м’ясного напрямів (до складу мають входити не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі с/г призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства);
  • плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин (до складу мають входити не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення).

Кошти з держбюджету надають кооперативам шляхом компенсації 70% вартості техніки та обладнання без урахування ПДВ, але не більше ніж 3 млн грн на один кооператив. Обов’язковою мовою є попередня оплата кооперативом 100 % вартості за придбані цьогоріч техніку  та обладнання.

Таку підтримку можуть отримати СОК для придбання вітчизняного обладнання  для виробництва, збирання, зберігання, переробки, визначення якості, сортування та фасування сільськогосподарської продукції та техніки для її транспортування.

Заявки подаються до 1 листопада 2019 року. Для отримання фінансової підтримки кооперативи подають  до регіональної комісії такі документи:

  • копію статуту кооперативу та список його членів, дійсний на дату подання заявки;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для кооперативу та фермерських господарств – членів кооперативу);
  • відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (для членів кооперативів плодово-ягдного, овочевого напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;
  • довідку, видану банком із зазначенням реквізитів банківського рахунка кооперативу;
  • копію платіжного дорученя;
  • акт приймання-передачі техніки та обладнання;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини (якщо техніка підлягає обовязковий державній або відомчій реєстрації).

Копії документів засвідчуються підписом уповноваженої особи кооперативу.

Документи подають до регіональної комісії за адресою м. Житомир, вул. Мала Бердичівська 25, Департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації каб. 212. Телефон: (0412) 47-46-28.

Нагадаємо, що у 2019 році на підтримку фермерів, аграріїв, кооперативів та домогосподарств Житомирщини передбачили 10 млн 150 тис. грн в обласному бюджеті. Також СОК можуть отримати до 200 тис. грн з обласного бюджету.


Схожі новини

Залишити відповідь