Дитячі пустощі з вогнем

Дуже часто причиною виникнення пожеж являються дитячі пустощі з вогнем. Так, за статистикою кожна десята пожежа в Україні – виникає саме з вини малолітніх дітей.

З початку року в Хорошівському районі зареєстровано 5 пожеж, які виникли внаслідок дитячих пустощів з вогнем: 23.02.19р. село Рижани – в сіннику, 22.04.19р. с. Сколобів – в сіннику, 15.06.19р. с. Добринь – в житловому будинку, 18.07.19р. с. Небіж – в сінопіднавісі, 28.07.19р. с. Рижани – в копиці сіна.

Трапляється це тому, що батьки в повсякденних турботах не завжди усвідомлюють, яку небезпеку ховає в собі вогонь, який потрапляє в руки дитини.

Профілактика дитячої пустощі з вогнем в сім’ї зазвичай зводиться до банальних заборон: газ не включай, сірники не чіпай!  Але заборонений плід солодкий: діти шукають нових яскравих вражень, бавляться з сірниками та вогненебезпечними предметами. Найчастіше це закінчується трагедією.

Шановні батьки! Щоб не було біди, ви повинні суворо стежити за тим, щоб діти не брали в руки сірники. Не можна допускати, щоб діти користувалися електронагрівальними приладами, газовими плитами. Якщо у вас є малолітні діти, ні в якому разі не залишайте їх вдома самих. Тим більше, якщо горить газ, працює телевізор або інші електроприлади. Не показуйте дітям поганий приклад: не паліть при них, не кидайте недопалки куди попало, не запалюйте папір для освітлення темних приміщень. Зберігайте сірники в місцях недоступних для дітей. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Трагічні випадки наочно доводять: головна причина загибелі дітей на пожежі криється в їх невмінні діяти в критичних ситуаціях. Під час пожежі у маленьких дітей спрацьовує підсвідомий інстинкт: дитина намагається до чогось притулитися, кудись сховатися, шукає уявне притулок – під ліжком, столом і т. д. Там його біда і наздоганяє. Тому обов’язково навчіть дитину дій при пожежі, покажіть йому можливі виходи для евакуації. Дуже важливо навчити дитину не панікувати і не ховатися у разі пожежі.

Вдома – батьки, в дитячих садах – вихователі, а в школах – викладачі, всі зобов’язані забезпечити неухильне виконання дітьми правил пожежної безпеки, суворо підтримувати протипожежний режим, негайно усувати причини, які можуть призвести до трагедії. Почуття небезпеки, що виходить від вогню, дитині потрібно прищеплювати з раннього дитинства. Дотримання правил безпеки повинно увійти у звичку кожного.

Пам’ятайте – маленька необережність може привести до великої біди.

Хорошівський районний сектор Управління  ДСНС України у Житомирській області

Схожі новини