Про стан виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району за І півріччя 2019 року

В. о. начальника управління соціально-економічного розвитку райдержадміністрації Сергій Ковальчук доповідаючи про стан виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району за І півріччя 2019 року зокрема зазначив:

«За даними моніторингу та оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій Житомирської області за 1 півріччя 2019 року Хорошівська райдержадміністрація зайняла п’яте місце в загальнообласному рейтингу.

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення району становить 26 тис. грн. (5 місце по області).

Згідно зі статистичними даними за січень-червень 2019 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на 888264,5, що на 180 млн. грн. або на 17% менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

По філії “Іршанський ГЗК” обсяг реалізації продукції склав 416,4 млн. грн. на рівні аналогічного показника 2018 року.

ТОВ “Межиріченський ГЗК” реалізовано продукції на 338 млн. грн., що на 38 % більше аналогічного періоду 2018 року.

Чисельність працюючих всіх підприємств титанодобувної галузі становить більше 2200 чоловік, середній рівень заробітної плати – 10000 грн.

У 1 півріччі 2019 року підприємства галузі здійснювали капітальні інвестиції в підтримку та розвиток виробничих потужностей, що дає підстави для оптимістичного прогнозу росту об’ємів виробництва та реалізації продукції в майбутніх періодах. Так, філією «Іршанський ГЗК» здійснено капітальні ремонти технологічного обладнання на суму 24,1 млн. грн.

По ТОВ “Межиріченський ГЗК” обсяг освоєних капітальних інвестицій у 1 півріччі 2019 року склав 22,7 млн. грн.

За результатами моніторингу по 4-х підприємствах каменедобувної галузі району обсяги реалізації продукції у 1 півріччі 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року зменшилися на 15%.

По 5-ти підприємствах каменеобробної галузі обсяги реалізації продукції залишилися на рівні аналогічного періоду минулого року.

В аграрному секторі  району здійснюють діяльність 35 одиниць агроформувань різних організаційних форм.

Під урожай 2019 року сільськогосподарськими підприємствами було посіяно озимі культури на площі 2403 га, ярі зернові та зернобобові  культури на площі 12815 га.

В цілому вся посівна площа в сільськогосподарських підприємствах району під урожай 2019 року склала 16,811 тис. га, що на 511 га більше до минулого року.

Аграрії району завершили обмолот ранніх зернових культур: озимої пшениці на площі 2311 га, намолочено більше 8000 цн, при середній урожайності 35 цн/га.; жита  на площі 50 га, зібрано 1140 цн, урожайність 23 цн/га;   озимого ріпака обмолочено на площі 1600 га, зібрано 37150 цн, урожайність 23 цн/га; овса – площа 480 га, обмолочено 9600 цн при середній урожайності 20 цн/га.

Частково розпочато збирання соняшника та сої відповідно на посівних площах 2009 га та 4561 га, кукурудзи на зерно на площі 4879 га.

Під урожай 2020 року заплановано посіяти озимини: озимої пшениці – 2336 га, жита – 600 га, озимого ріпака 1800 га.

На сьогодні  вже посіяно: озимої пшениці  – 250 га, жита – 350 га, ріпака 1800 га.

Станом на 01.07.2019 року в сільськогосподарських підприємствах району утримувалося 244 голови великої рогатої худоби, що на  40,0 % менше до відповідного періоду минулого року, поголів’я корів становило 98 голів, що на  45,0 %  менше до відповідного періоду минулого року.

В 2019 році підприємствами району інвестовано наступні кошти на придбання основних засобів – сільськогосподарської техніки:

– ТОВ « Пром Агро» придбано зернову сівалку вартістю 3,5 млн. грн.;

– ФГ « Бджілка » придбано  комбайн « Полісся» – вартістю 1,520 млн. грн.;

– ПП «Фарм Сервіс» придбано причіп-зерновоз вартістю 1,0 млн. грн.

У районі розпочато роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Субпідрядником ПП «Автомагістраль» відповідно до пропозицій райдержадміністрації та селищних рад проведено профілювання окремих ділянок автомобільної дороги С062138 Хорошів – Березівка – Грушки, ремонт асфальтного покриття ділянки дороги Бараші – Хорошів – Топорище в с. Топорище.

На даний час здійснюються ремонтні роботи асфальтного покриття автомобільної дороги С062132 Рижани – Катеринівка – Гайки.

В поточному місяці планується в першочерговому порядку провести поточний ремонт – профілювання біло щебеневих доріг С062136 Хорошів – Яблунівка,  С062106 Грушки – Давидівка, С062102 Дворище – Заздрівка, С062137 Краївщина – / Виступовичі – Могилів-Подільський/ через Кропивню.

Інвестиційна діяльність.

Здійснюється реалізація проекту ТОВ «К СЕС» з будівництва сонячної електростанції потужністю 25,3 млн. МВт/год/рік,  загальна вартість проекту складе 17 млн. євро.  За інформацією від підприємства на даному етапі виготовлено Проектно-кошторисну документацію, Робочий проект,  Отримано дозвіл на будівництво,  ТЕО, ТУ, укладено Договір на підключення до мережі. Даний проект передбачає створення 30 нових робочих місць.

В поточному році в смт. Хорошів розпочало здійснення виробничої діяльності ТОВ «Хорошівський завод елеваторної техніки та технологій». Видом діяльності є виготовлення зерноочисного та зерносушильного обладнання, виготовленням і ремонтом шнеків різної довжини і діаметра, будівництвом та реконструкцією зерноочисних комплексів, надання послуг по формуванню та різки металу, закатки  металу.

В процесі інноваційної діяльності на заводі створюється та освоюється нова техніка та технології з метою одержання конкурентоздатної продукції результату, придатного для практичного використання і отримання прибутку. На першому етапі розвитку виробництва на заводі створено до 15 нових робочих місць.»

Схожі новини