Під час координаційної наради обговорювали питання роботи Хорошівської ЦРЛ в умовах другого етапу медреформи

Сьогодні,  27 листопада, в приміщенні Хорошівської центральної районної лікарні відбулася координаційна наради учасниками якої були перший заступник голови Хорошівської РДА Богдан Баранівський, голова районної ради Андрій Ющенко, головна лікарка Хорошівської ЦРЛ Неля Багінська, депутат Житомирської обласної ради Володимир Ковальчук, депутати районної ради, голови сільських рад, представники об’єднаних територіальних громад, лікарі ЦРЛ.

Перед початком засідання Неля Багінська провела для учасників наради своєрідну екскурсію відділеннями лікарні в ході якої присутні спостерігали позитивні зміни, зокрема замінені вікна на металопластикові, що суттєво позначилося на температурному режимі в приміщенні, облаштовано ігрову кімнату в дитячому відділенні, придбано сучасний рентген-апарат, пральні машинки та ін.

Перший заступник голови РДА Богдан Баранівський розпочинаючи нараду повідомив, що головне питання порядку денного – фінансова підтримка центральної районної лікарні та створення належних умов для функціонування цієї медичної установи.

Головна лікарка ЦРЛ Неля Багінська доповіла про поточний фінансовий стан лікарні та плани на наступний рік враховуючи основні показники бюджету на 2020 рік.

«Потреба в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 2020 рік становить 2632,1 тис. грн. Видатки на утримання терапевтичного відділення в смт. Нова Борова на 2020 рік становлять 812,3 тис. грн., в смт. Іршанськ – 870,03 тис. грн. плюс енергоносії – 271,2 тис. грн. Для отримання коштів від національної служби здоров’я України за пріоритетні та дороговартісні послуги (лікування інсультів) необхідні кошти для придбання обладнання. Це в першу чергу комп’ютерний томограф.

При значному недофінансуванні з державного бюджету, недостачі фінансової підтримки з місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад, спеціалізована медична допомога, що надається Хорошівською ЦРЛ, стане недоступною для населення району в 2020 році.», – констатувала Неля Францівна.

Присутні висловлювали своє бачення організації роботи вторинної ланки медицини району.  На жаль, думки керівників ОТГ не у всьому збігаються з позицією головної лікарки, що в існуючих реаліях може ускладнити доступність більш уразливих верств населення району до отримання належних медичних послуг.

Андрій Ющенко озвучив напрацьовані районною радою ініціативи щодо вирішення даного питання та запропонував представникам ОТГ розглянути їх на виконкомах і висловити свої пропозиції, щоб мати можливість виробити спільну стратегію функціонування районної лікарні та впровадження другого етапу медичної реформи.

Схожі новини