У районі проводиться вакцинація проти сказу тварин та грипу птиці

Сьогодні, 21 лютого, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорошівській районній державній адміністрації під головуванням Богдана Баранівського.

На порядок денний виносилося два питання: про систему заходів по недопущенню проникнення високопатогенного грипу птиці на територію Хорошівського району;  про заходи профілактики сказу тварин в Хорошівському районі.

Начальник Хорошівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Віктор Котвицький інформував присутніх, що епізоотична ситуація щодо поширення вірусу високопатогенного грипу птиці залишається складною, та несе загрозу можливого розповсюдження захворювання на території Хорошівського району.

«Так, відповідно до оперативної інформації ГУ  Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 р. було зареєстровано загибель птиці на одному з приватних підприємств. При дослідженні встановлено діагноз «грип птиці». За попередньою інформаціє на даному підприємстві станом на 01.01.2020р. утримувалося 100 тисяч голів птиці. Грип птиці відноситься до транскордонних захворювань, тих, які неможливо зупинити обмеживши переміщення товарів через кордон, оскільки основним фактором поширення є інфікована дика перелітна птиця. Найбільш дієвим заходом контролю транскордонних захворювань є його раннє виявлення та вжиття заходів з ліквідації захворювання за межі спалаху.», – повідомив Віктор Котвицький.

Також, було зазначено, що ветеринарні фахівці Хорошівської районної державної лікарні ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області постійно здійснюють ветеринарно-санітарні заходи по недопущенню грипу птиці на територію району. Проти Ньюкаслської хвороби, з початку поточного року, в господарствах населення щеплено 3000 голів птиці. Дана робота триває. Проводяться профілактичні заходи щодо сказу тварин, вакцинуються коти, собаки та велика рогата худоба.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території району Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Хорошівській районній державній адміністрації своїм рішенням ухвалила доручення відповідним службам та органам місцевого самоврядування району.

Схожі новини