Святкуємо День вишиванки

У третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки – не офіційне, відносно нове народне свято.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в традиційному українському одязі. У подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

Вишиванка – це не просто одяг. Для українців це щось дуже особливе, майже святе, це як символ, що зберігає історію, мистецтво і душу народу.

Перші вишивки мали здебільшого релігійний зміст і оберігали своїх власників від зла. Існували особливі вишиванки для релігійних ритуалів та святкових подій. Наприклад, новонародженим дарували вишиту сорочу, як оберіг від злих духів.

Вишиванку завжди майстрували жінки, тому вона символізувала добро, любов і вірність. Одна з традицій зобов’язувала дівчат вишивати своїм нареченим сорочку до весілля.

Першим новатором, який поєднав вишиванку зі світським піджаком, був Іван Франко. Навіть на 20-гривневій купюрі письменник зображений у своєму улюбленому стилі.

Нині українська вишиванка заполонила майже весь світ.

Працівники Хорошівської райдержадміністрації також долучаються до ідеї свята та у цей день приходять на роботу у своїх неповторних вишиванках.

Схожі новини