У Хорошеві відзначали День Гідності та Свободи

Щороку, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Пам’ятна дата встановлена на честь двох знаменних і доленосних подій, які відбулися в Україні, –  Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

21 листопада 2013 року мирна акція у центрі Києва громадян України, здебільшого студентів, проти відмови керівництва країни від курсу на європейську інтеграцію закінчилася розгоном поліцією та побиттям учасників. Ця подія стала початком Революції гідності. У лютому учасників революції почали розстрілювати снайпери, загиблих назвали Небесною сотнею.

Пам’ятну дату «День гідності та свободи» запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в Україні на початку XXI століття.

Напередодні Дня Гідності і Свободи у Хорошеві вшановували пам’ять загиблих під час Революції Гідності.

Голова Хорошівської РДА Анатолій Стужук, селищний голова Хорошівської ОТГ Володимир Столярчук та голова районної ради Андрій Ющенко поспілкувалися з Олександром Прохорчуком – батьком загиблого на Майдані Героя України Віктора Прохорчука.

Потім, всі разом поїхали на кладовище та поклали квіти на могили Віктора Прохорчука і загиблих у бою з російськими окупантами, учасників АТО Пилипа Слободенюка і Сергія Порозінського. Пам’ять полеглих за волю, свободу, гідність і  територіальну цілісність України вшанували хвилиною мовчання.

Схожі новини