Головне меню

У закладах освіти Житомирської області буде оцінено якість освітньої діяльності

Протягом 2021 року в 11 закладах загальної середньої освіти Житомирської області буде проведено інституційні аудити для здійснення оцінювання якості освітньої діяльності.

Аудити проводитиме управління Державної служби якості освіти у Житомирської області

До списку загальноосвітніх закладів, що оцінюватимуться, увійшли такі:

Житомирській міський колегіум;

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 м.Житомира;

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 імені В.Г. Короленка м.Житомира;

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Житомирського району Житомирської області;

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28 імені гетьмана Івана Виговського м.Житомира;

Спеціалізована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів І-ІІІ ступенів №17 м. Бердичева Житомирської області;

Коростишівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Житомирській області;

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області;

Малинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3;

Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 Житомирської області.

Оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти буде здійснюватися відповідно до критеріїв та індикаторів, представлених у Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.

Основною метою проведення інституційного аудиту є оцінювання якості освітнього процесу та вироблення рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Під час таких інституційних аудитів експерти вивчають процеси в закладі освіти за чотирма основними напрямами:

– освітнє середовище закладу оствіти;

– система оцінювання здобувачів освіти;

– педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;

– управілнські процеси закладу освіти.

У 2020 році управлінням Державної служби якості у Житомирській області було проведено позаплановий інституційний аудит Бердичівського міського ліцею №15 Житомирської області.

За результатами оцінювання кожен заклад отримає висновок та рекомендації, як і в яких напрямах удосконалити свою діяльність.

Плановий інституційний аудит відбуватиметься один раз на 10 років.

Слід зауважити, що у зв’язку з карантинними обмеженнями, постановою КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострою респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами, проведення планових інституційних аудитів може бути перенесено.

Нагадаємо, що 01 січня 2021 року набрав чинності Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища.

Довідково. Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання діяльності школи, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів. Аудит покликаний допомогти школам стати більш якісними і в подальшому сформувати та підтримувати культуру якості освіти, що базується на прозорості, інноваційності та партнерстві учасників освітнього процесу. У більшості європейських країн, а це в Австрії, Великій Британії, Норвегії, Данії, Бельгії, Швеції, Чехії, Литві схожі системи оцінки якості освіти вже успішно працюють.

З детальною інформацією стосовно створення та функціонування системи якості забезпечення освіти можна ознайомитись на сайті державної служби якості освіти України у розділі «Інституційний аудит» за посиланням  http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/instytutsiinyi-audyt.


Схожі новини

Залишити відповідь