Хорошівська районна державна адміністрація в Житомирській області
ВВ РДА >>> Новини >>> Учасники АТО можуть отримати професію безкоштовно

Учасники АТО можуть отримати професію безкоштовно

Сьогодні, 4 вересня, під головуванням заступника голови ОДА Ярослава Лагути відбулася нарада з питань організації соціальної та професійної адаптації учасників АТО.


Присутніми на нараді були представники структурних підрозділів ОДА, управлінь обласного та районних центрів зайнятості та громадських організацій, які опікуються учасниками АТО.


Головним питанням на сьогоднішній день постає працевлаштування бійців АТО. Після повернення з окупованої території хлопцям важко знайти роботу, саме тому створено програму № 2545/01/08.1-15 «Про соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції», за якою з обласного бюджету виділено 1,5 млн гривень на професійну орієнтацію учасників АТО.


«Попередньо департаментом праці та соціального захисту проведено вивчення, якої саме професійної адаптації чи перепідготовки потребують наші вояки. Як виявилося, найбільше хлопці хочуть влаштовуватися водіями. Програма дозволить оплатити курси на отримання водійського посвідчення та в подальшому працевлаштуватися. Головне, щоб хлопці, які повертаються з фронту, змогли найкращим і найлегшим чином влитися в мирне суспільство, отримати додатковий фах, і щоб кожна гривня цієї програми дійсно була витрачена з користю», – повідомив заступник голови ОДА Ярослав Лагута.


У кожному районі Житомирської області опитано 3765 учасників АТО, з них 225 виявили бажання пройти професійне навчання. В основному це отримання посвідчення водія, менш цікавляться посадами електрогазозварника, верстатник широкого профілю та слюсаря-ремонтника. Тому департаментом праці та соціального захисту було доведено до всіх районів і оприлюднено у ЗМІ перелік учбових закладів, які мають ліцензію на здобуття професії. Про це на нараді повідомила заступник департаменту праці та соціального захисту Світлана Бойм. Також за її словами, кошти в розмірі 1, 480 млн гривень мають бути використані до кінця цього року.


Для того, аби навчатися за програмою, попередньо будуть украдатися договори з учбовими закладами або органами товариства сприяння оборони України. Головною умовою безкоштовного навчання є посвідчення учасника бойових дій, який брав участь у антитерористичній операції.


Так, в Житомирській області уже 10 навчальних закладів зможуть надати професійне навчання учасникам АТО.

Повний перелік навчальних закладів ви зможете переглянути тут.

 

Преглядів: 514 2015-09-04
Ваш коментар успішно додано

Тільки авторизовані користувачі можуть коментувати новини.

Авторизуйтесь якщо Ви зареєстровані, або пройдіть реєстрацію. Це не займе у Вас багато часу.

Коментарів ще немає.