Хорошівська районна державна адміністрація в Житомирській області
ВВ РДА >>> Новини >>> Управління ДСНС України у Житомирській вкотре нагадує ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Управління ДСНС України у Житомирській вкотре нагадує ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Управління ДСНС України у Житомирській області вкрай занепокоєне ситуацією, що склалася на водних об’єктах нашої області. З початку 2017 року згідно статистичних даних через грубі порушення правил поведінки на водних об’єктах загинуло 11 людей, серед яких 3 дитини.

31 травня на водоймі в с. Новоівницьке Андрушівського району втопився 15-річний хлопець. Вже на місці стало відомо, що компанія підлітків купалася у місцевому озері. Двоє друзів вирішили вплав дістатися острівця, розташованого на відстані близько 50 м від берега. Для одного з них спроба виявилася невдалою – парубок потонув.

Цього ж дня в с. Слобідка Малинського району потонув юнак, 1998 року народження. Зі слів селян, він купався у місцевій водоймі, а через деякий час зник з поля зору. Фахівці ДСНС, які прибули за викликом, за допомогою надувного човна і багра знайшли тіло загиблого у 5 м від берега.

18 червня в р. Уборть (урочище Мартинова Яма) у с. Хмелівка Олевського району втопився хлопчик. Двоє братів 7-ти та 10-ти років вирушили на місцеву водойму. Старший з них залишився на березі, а менший пішов на мілину купатися. Однак ніхто не врахував, що дно має заглибини та неподалік швидка течія. Це і призвело до непоправного – несподівано хлопчик почав тонути. Старший брат побіг за батьками, які одразу викликали швидку допомогу та рятувальників. Глибина річки, де купалася дитина, була близько 2,5 м. Старший брат орієнтовно показав, де потонув хлопчик. Один із рятувальників пірнув у воду і через деякий час віднайшов тіло дитини та підійняв його на поверхню.

Тож Управління ДСНС України у Житомирській  вкотре нагадує ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Перед тим, як зайти у воду переконайтеся:

• Що під водою немає зайвих предметів;
  • Що місце для купання віддалене від маршруту руху плавзасобів та холодних джерел підземних вод.

Під час купання:

• Зайшовши у воду, постійте, поки тіло адаптується до температури води;
  • Не стрибайте у воду з непризначених для цього споруд, особливо у місцях із недослідженим дном;
  • Не запливайте далеко від берега.

Коли побачите, що хтось тоне:

• Киньте людині предмет, який допоможе їй втриматись на воді;
  • Рятуючи потерпілого, підпливіть до нього ззаду або збоку, і однієї рукою, тримаючи людину за підборіддя, другою гребіть до берега, по можливості, узгодьте з потерпілим свої спільні рухи.

Після того, як витягнете потерпілого на берег:

• Станьте одним коліном на землю, а на друге, напівзігнуте, покладіть потерпілого животом так, щоб голова була нижче тулуба;
  • При потребі звільніть йому дихальні шляхи від мулу, водоростей, одночасно викликаючи пальцями в горлі непритомного рвотний рефлекс;
  • Потім, поклавши потерпілого на спину, відведіть йому голову назад, підклавши щось під потилицю;
  • Починайте вдихання повітря потерпілому – “з рота в рот”, паралельно з цим проводьте непрямий масаж серця;
  • Вдуваючи повітря потерпілому, робіть натискання долонями на грудну клітину в районі серця – кількість натискань на одне вдування  від 5-ти до 15-ти.

Не залишайте дітей без нагляду біля води і під час купання! Не купайтеся у невстановлених місцях! Не купайтеся у нетверезому стані – це причина багатьох трагедій на воді!

Преглядів: 52 2017-08-11
Ваш коментар успішно додано

Тільки авторизовані користувачі можуть коментувати новини.

Авторизуйтесь якщо Ви зареєстровані, або пройдіть реєстрацію. Це не займе у Вас багато часу.

Коментарів ще немає.