Хорошівська районна державна адміністрація в Житомирській області
ВВ РДА >>> Новини >>> Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням Учасників бойових дій та інвалідів війни АТО

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 „Про  затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).
Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.
Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління -санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.
Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
Відповідно до порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 31.03.2015 року № 200 (далі – порядок) путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:
- учасники бойових дій;
- інваліди війни;
- інваліди  із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку).

Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування учасникам АТО необхідно за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення (далі –структурні підрозділи).

Для взяття на облік на санаторно-курортне лікування необхідно подати заяву та медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності), копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань АТО в районах її проведення, копію паспорта та ідентифікаційного кода.

Преглядів: 16 2017-12-07
Ваш коментар успішно додано

Тільки авторизовані користувачі можуть коментувати новини.

Авторизуйтесь якщо Ви зареєстровані, або пройдіть реєстрацію. Це не займе у Вас багато часу.

Коментарів ще немає.